piątek, 23 czerwca 2017

hit 2017: sign of the times. [recenzja]

Alicja
Sign Of The Times
Nikt nie spodziewałby się, że ta piosenka osiągnie aż tak wielki sukces w bardzo krótkim czasie. Wydana dokładnie 7 kwietnia o godzinie dziewiątej w naszym kraju, ale równocześnie o tej samem porze na całym świecie, lecz w innych strefach czasowych, miała być kompletnym zaskoczeniem dla fanów. Spisała się idealnie i zachwyciła też tych, którzy na to nie liczyli.
Dlaczego tak dużo szumu przy nowym singlu? Wykonawcą ballady jest Harry Styles, młody piosenkarz, którego ludzie zaszufladkowali w One Direction – zespole dość komercyjnym. Tym bardziej ogromnym szokiem była odmienna muzyka, jaką stworzył.
Styles odważył się zainspirować muzyką wspaniałego Davida Bowiego, którego jest fanem. W balladzie też można usłyszeć dźwięki przypominające nam twórczość Lany Dey Ray. Młody wokalista pokazał siebie poprzez tekst, który napisał. W zespole ukrywał się pod plakietką z napisem „idol nastolatek”, czyli słodki, uroczy z wizerunkiem wykreowanym przez wizerunek medialny.
Słuchając Sign Of The Times mamy wrażenie, że kurtyna opada, a on odsłania przed nami prawdziwą twarz. Muzyk nagrywał piosenki na album po długiej przerwie, kiedy to grał w filmie Christophera Nolana, więc poprzedni rok był dla niego wyzwaniem. A czy obecny będzie rokiem sukcesu? Wszystko na to wskazuje.
Sign Of The Times w dziewiętnaście minut pobiło rekord Adele, która potrzebowała pięćdziesięciu minut, by wskoczyć na pierwsze miejsca list przebojów. Na dodatek utwór szybko stał się numerem jeden w ponad 90 krajach.
Pozwolę sobie zacytować pierwszą zwrotkę, która jest chyba najlepszą częścią tej piosenki.
Just stop your crying
It’s a sign of the times
Welcome to the final show
Hope you’re wearing your best cloths
You can’t bribe the door on your way to the sky
You look pretty good down here
But you ain’t realty good
Po prostu przestań płakać
To znak czasów
Witaj na finale
Mam nadzieję, że ubrałaś/eś swoje najlepsze ubrania
Nie możesz przekupić drzwi w drodze do nieba
Wyglądasz całkiem nieźle tu na dole
Ale nie jesteś naprawdę dobra/y


Album Harry’ego ukaże się już niedługo, bo artysta zapowiedział, że nie chce dużej przerwy, między singlem a płytą. Mam ogromną nadzieję, że zaskoczy nas bardzo pozytywnie. Sądzę, że Sign Of The Times długo będę wspominać.

1 komentarz:

created by STRONG-POWER.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powróć do góry